ورود | ثبت نام
منوی خدمات

آچارکشی موتور سیکلت (نحوه آبندی موتور سیکلت)

آچارکشی موتورسیکلت
آچارکشی موتورسیکلت

هر موتوری که به صورت صفر (خشک) از نمایندگی و یا فروشگاه های معتبر تهیه می کنید نیاز به انجام مراحلی دارد تا به عملکرد و عمر مفید وسیله اضافه شود. از جمله این مراحل می توان به آب بندی و آچارکشی موتورسیکلت اشاره کرد.

در این زمینه گروه پژمان موتور انواع موتورسیکلت های سبک و سنگین را به صورت فوق تخصصی آچار کشی و آب بندی می نماید و از هزینه های تحمیلی در آینده برای مالک موتورسیکلت جلوگیری می کند.

متاسفانه در منتاژ های چند سال اخیر با بی کیفیتی منتاژ موتور سیکلت های بازار افراد مواجه می شوند و بعد از طی کردن مسافت های بسیار کوتاه با استهلاک و خرابی لوازم موتورسیکلت رو به رو می شوند.

برای جلوگیری از این موضوع توصیه می شود پس از خرید موتورسیکلت ابتدا به تعمیرگاه های تخصصی و یا نمایندگی های مجاز معتبر مراجعه شود تا اصلاحات مونتاژ بر روی موتورسیکلت اعمال گردد سپس مورد استفاده مالک قرار گیرد.

اصطلاح آب‌بندی موتورسیکلت در واقع به قرار گیری صحیح قطعات موتورسیکلت و عملکرد درست آنها گفته می شود. بعد از اینکه قطعات موتورسیکلت مونتاژ شدند، در اثر کارکرد دچار سایش می شود ،اگر در این فرایند قطعات به درستی مونتاژ و آچارکشی نشده باشدعمل سایش بیش از حد رخ می هد و حتی با شکستگی و ترک مواجه خواهیم شد. که موجب از بین رفتن قطعه و آسیب به موتور می شود.

آچارکشی موتورسیکلت

به فرآیندی که طی آن پیچ‌ ها و اجزای مختلف موتورسیکلت تنظیم و ترمیم گردد تا از ایجاد صدا, خرابی و صدمه به موتورسیکلت جلوگیری کنیم و موتور به بهترین شکل ممکن کار کند را آچار کشی موتورسیکلت می گویند.

آچارکشی موتورسیکلت

وقتی موتورسیکلت از کارخانه منتاژ کننده بیرون می آید، فقط طی یک مرحله پیچ ‌ها و قطعات آن سفت شده و تست دیگری در ارتباط با استحکام قطعات و مقاومت پیچ‌ ها انجام نمی شود. در نتیجه در طی فرآیند آب بندی موتور سیکلت ، با لرزش قطعات و استفاده از آنها همراه می باشد ممکن است این پیچ ها شل یا حتی باز شوند.

توصیه می شود ۱۰۰۰ کیلومتر اولیه جهت آچار کشی موتور سیکلت به تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.در صورت عدم سرویس موتورسیکلت مدام صدا می دهد و ممکن است قطعات آن زودتر از موعد خراب شود و اگر این موضوع مورد بی توجهی قرار بگیرد ممکن است باعث آسیب های جدی به موتور سیکلت شود.

آچار کشی سطحی مربوط به چک کردن و سفت کردن پیچ های بدنه موتور سیکلت می باشد.به این صورت که فقط قسمت‌ های بیرونی موتور سیکلت و به اصطلاح ظاهر موتور سیکلت را بررسی کرده و پیچ‌ های بدنه را سفت کرده تا از ایجاد صدای موتور سیکلت و نهایتا خرابی جلو گیری شود.

در این مدل از آچار کشی تمام پیچ ها و اجزا مختلف باز, موتور سیکلت با دقت بررسی و گریس کاری می شود و سپس پیچ ها دوباره بسته می شوند.حتی برای خود انجین موتور سیکلت هم این کار را انجام می دهند.

به عبارت دیگر پیچ های انجین هم باز شده و موتور چک می شود و بعد از تمیز کردن انجین، پیچ های این قسمت دوباره بسته و سفت می شوند. این نوع از آچار کشی بهترین نوع می باشد چون موتور سیکلت به طور کامل و از نظر تمامی قطعات بررسی و مجددا منتاژ می شود.

کلمه کلیدی

آچارکشی موتور سیکلت ، روش آچارکشی موتور سیکلت ، زمان آچارکشی موتور سیکلت ، نحوه آچارکشی موتور سیکلت ، نحوه آب بندی موتور سیکلت ،آب بندی موتور سیکلت ، آموزش آب بندی موتور ،

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

تیم تولید محتوا

‫6 نظر

 • سامان

  سلام خسته نباشید ، بنده کمتر از یک ماه هست که موتور طرح ایروکس ۱۸۰ خریداری کردم بعد از چند هفته موتور چه ایستاده چه در حال حرکت (بیشتر موقع گاز ندادن) خاموش میشه، به اچارکشی ربط داره؟

  ۱۴۰۳-۰۳-۲۶ در ۱۳:۴۴
  • Pejman

   درود باید برای کارشناسی حضورا به تعمیرگاه مراجعه کنید

   ۱۴۰۳-۰۳-۲۶ در ۱۳:۴۷
 • رضا

  خداقوت.چه زمانی باید برای آچار کشی موتورسیکلت مراجعه کرد؟هزینه آچارکشی به چه صورت هست؟

  ۱۴۰۲-۱۱-۲۲ در ۰۰:۴۱
  • Pejman

   درود
   بهترین زمان برای آچارکشی هنگامی هست که موتورسیکلت صفر خریداری کردید و یا به صورت کار کرده خریداری می کنید.بر اساس نوع موتورسیکلت هزینه آچارکشی متفاوت هست و بستگی به شما داره که به چه صورت می خواهید آچارکشی انجام بشه.برای اطلاعات بیشتر می تونید فرم مشاوره را تکمیل کنید و در این زمینه اطلاعات بیشتری دریافت کنید.
   https://gpm-company.ir/counseling/

   ۱۴۰۲-۱۱-۲۲ در ۰۱:۱۶
 • امیر

  خسته نباشید
  آچارکشی چه مدل موتورسیکلت هایی انجام میدید؟

  ۱۴۰۲-۱۱-۰۱ در ۰۰:۵۰
  • پشتیبانی فنی

   درود
   آچار کشی همه برند ها را انجام میدیم. می تونید وارد صفحه نوبت دهی آنلاین بشید و مدل موتور ثبت کنید تا نوبت برای مراجعه جهت آچارکشی بهتون داده بشه.. لینک نوبت دهی :
   https://gpm-company.ir/service/

   ۱۴۰۲-۱۱-۰۱ در ۱۱:۱۷

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *